top of page
Search
  • prouateisipaev

Kingispikker

Updated: Dec 21, 2020

Eks jõulud ja kingitused ole väga isiklik teema ja suhte nendega tingivad erinevad põhjused. Siin ei ole õiget ega valet, aga alati jõulude lähenedes ma taban end mõtisklemas.

Ei, ma ei vihka Grinchi kombel jõule ega seda idealiseeritud mõtet laiast langevast lumest ja suurtest hangedest, ehteis jõulupuust, prõksuvast kaminatulest, hõrkudest roogadest ja külluslikust pidulauast, mahedast (jõulu)muusikast, ootusärevatest lastest,

soojast koosolemisest oma kõige kallimatega, erilisest tundest põues, nagu kohe-kohe hakkavad imed sündima... Kuid aus ülestunnistus on küll see, et minu meelest võiksid enamus jõulukingid olemata olla ning igal aastal vaatan ma õudusega

selle konsumeristliku perioodiga kaasnevat stressi (tihti tunnen isegi). Kahjuks liiga sageli kipub ses jõuluajas olema vähe sisu ja palju asju. Seega üritan ma üha enam enda ja keskkonna vastu aus olla ning aina julgemalt öelda "ei!" pinnapealsusele.


Kingitustega on mul vastakad tunded. Mulle väga meeldib kingitusi teha, aga ainult siis, kui see protsess kulgeb loomulikult. Ja ma ei salli kingitusi, mis on nö pool-kohustuslikud või suvalised ega neid, mida ei oska ka suurima pingutuse juures teha või inimestele, kes kunagi ühegi kingituse üle suurt ei rõõmusta (jah, ma tunnen ka selliseid). Seega ma siiralt arvan, et kõik need eelloetletud kingid võiks päriselt jätta tegemata ja minu meelest ei ole üldse halb mõte alustada kingi tegemist küsimusega iseendale: "Miks ma seda teen ja mida kingisaaja päriselt soovida võiks?"


Seoses kingitustega olen ma enda jaoks mõelnud sellise spikri, mis enamus juhtudel välja aitab:

* Kingi elamusi ja siin ei ole piire.

* Tee kingitus ise.

* Vali loodussõbralik toode või taaskasuta.

* Eelista Eestimaist ja väiketootjaid.

* Kingi enda aega.

* Raamat on alati kindel valik, küsimus on ainult - milline?!

* Täida ta unistus.

* Mõni vajalik asi, mille puhul oled kindel, et ta seda soovib.

* Kingi puhkust.

* Kodumaine disain ja käsitöö.

* Hiljuti lugesin üht artiklit kingituste teemal ja seal oli huvitav mõte - vaata, mida see inimene sageli sulle/teistele kingib ja kingi talle sama. On kindel, et me kingituste tegemisel lähtume rohkemal või vähemal määral iseendast ja paratamatult kaldume kingivalikul ka enda eelistustest ning tõekspidamistest mõjutatud olema.

* Kingi ühiseid mälestusi.

* Fotosessiooni kinkekaart - see on investeering, mille väärtus ajas aina kasvab ja mille eest tänavad Sind mitmed sugupõlved.


Ja ole siis kindel, et Sa suures kingisabinas iseennast ei unusta, onju!


102 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page